top of page

Η κερασμένη μπύρα της 11ης αγωνιστικής

#FreeBeer for Wilfried Zaha!

Μετά από μια ακόμα συναρπαστική αγωνιστική στην Premier League, ο μπάρμαν μας αποφάσισε να κεράσει τη μπύρα του στον Ιβοριανό επιθετικό της Crystal Palace Football Club.

Οι Αετοί αγωνίστηκαν στο Hawthorns ενάντια στη West Brom και προηγήθηκαν με το αυτογκόλ του Furlong μόλις στο 8ο λεπτό. Η West Brom, παρότι με 10 παίκτες, κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι στο 30.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Zaha. Η Palace προηγήθηκε με το γκολ του στο 55 και με το δεύτερο γκολ του, έκανε το 1-4 στο 68. Να σημειωθεί πως και ο Benteke έβαλε δύο γκολ, αλλά εμείς επιλέγουμε τον Zaha ως MVP για τη συνολική του απόδοση στον αγώνα.

Με αυτή τη νίκη, η Crystal Palace έφτασε τους 16 βαθμούς. Είναι πλέον αρκετά μακριά από την επικίνδυνη ζώνη και ελπίζει σε μια καλή πορεία στη φετινή Premier League.

Μπορείτε στα σχόλια να μοιραστείτε μαζί μας τις δικές σας επιλογές για τον MVP της αγωνιστικής!