top of page

Η κερασμένη μπύρα της 12ης αγωνιστικής

#FreeBeer for James Maddison!

Σε μια αγωνιστική στην οποία καμία από τις big 6 δεν κέρδισε (!) ο μπάρμαν μας κερνάει τη μπύρα του στον άσσο της

Ο Maddison με δικό του γκολ άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό στο ματς με την Brighton από την ασίστ του Jamie Vardy, ενώ έγραψε και το τελικό 3-0 λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, πάλι με ασίστ του Vardy!

Οι Αλεπούδες εκμεταλλεύτηκαν τις γκέλες των υπόλοιπων ομάδων και με αυτή τη νίκη πλησίασαν στον έναν βαθμό τις Tottenham και Liverpool, οι οποίες ακόμα είναι στη κορυφή της βαθμολογίας.

Μετά από τέτοια αγωνιστική, περιμένουμε όλοι με αγωνία την εμβόλιμη 13η αγωνιστική που θα γίνει μεσοβδόμαδα, Τρίτη, Τετάρτη και Πέμπτη. Τη Παρασκευή ο μπάρμαν θα ξανακεράσει τη μπύρα του φυσικά!

Όπως μετά από κάθε αγωνιστική, έτσι και σε αυτή περιμένουμε και τις δικές σας επιλογές για τον MVP στα σχόλια!