Ας κάνουμε ένα ταξίδι στην League Two σήμερα μιας και έχουμε κάμποσο καιρό να ασχοληθούμε με την κατηγορία.
Το "talk of the town" στην κατηγορία αυτόν τον καιρό είναι ο εκπληκτικός μικρός Luke Jephcott, ο όποιος αγωνιζόταν ως δανεικός στην Truro που βρίσκεται στην Southern Premier Division.
![](https://static.wixstatic.com/media/260d66_1f270a77b0e04684b80b43eabe10e328~mv2.jpg/v1/fill/w_111,h_74,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/260d66_1f270a77b0e04684b80b43eabe10e328~mv2.jpg)
Στις 3 Γενάρη η Plymouth ανακάλεσε τον δανεισμό του και ήδη έχει σκοράρει 4 γκολ σε 2 ματς.
Στο ματς του Σαββάτου απέναντι στην Carlisle , ο 19χρονος σκόραρε 2 γκολ και έτσι αποζημίωσε με τον καλύτερο τρόπο τους 567 φιλάθλους που έκαναν το ταξίδι των περίπου 600 χλμ. ξεκινώντας στις 4 το πρωί για να δουν την ομάδα τους.
ΥΓ: Ρίξτε μια μάτια στην League Two. 6 ομάδες έχουν από 44 βαθμούς στην τρίτη θέση, που δίνει την απευθείας άνοδο, με την Exeter να είναι στην δεύτερη με 6 βαθμούς διαφορά που στην κατηγορία δεν είναι διαφορά ασφαλείας. Φαίνεται πως για ακόμα μια χρονιά θα έχουμε φοβερό φινάλε στην κατηγορία.